Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
SMCA 4th Division One-Day GF 24 Aug 19 Chatswood Gypsies B
v Victorious Secret A
Henley Park (Oval 3) 
SMCA 6th Division One-Day GF 24 Aug 19 Red Sun A
v Chatswood Gypsies D
Brenan Park (Oval 2) 
SMCA 8th Division One-Day GF 24 Aug 19 Rising Stars
v Chatswood Gypsies F
Thurina Park (Oval 1) 
SMCA 10th Division One-Day PF 18 Aug 19 Parramatta Telugu Warriors A
169 J Bodepudi 34 A Yalamanchili 27 M Surendra 25  
def Chatswood Gypsies H
117  RV Koneru 2/11 N Nandamuri 2/12 V Gadi 2/16 M Surendra 2/20
Powell Park 
SMCA 12th Division One-Day SF 10 Aug 19 Sydney Supersonics B
8/245(cc) V Subramani 62* A Khader 45 S Iyer 45 K Srestaluri 29  S Prakki 3/48 R Dhillon 2/38
def Chatswood Gypsies H
5/186(cc) S Prakki 42* R Dhillon 40* K Thapa 29  S Sedhuraj 2/22
Greystanes Sportsground 
SMCA 3rd Division One-Day SF 17 Aug 19 Chatswood Gypsies A
184 R Gupta 57 H Snehy 32 P Somasundaram 31  S Reddy 2/23 K Jain 2/26 K Anand 2/34
def by Killara United
6/188 K Anand 43 P Gupta 40*  K Patel 2/17 I Alexander 2/24
Parkes Drive, Centennial Park 
SMCA 5th Division One-Day 7 3 Aug 19 Beacon Hill
98 G Singh 28  P Dadlani 3/13 V Siragaon 2/22
def by Chatswood Gypsies C
6/101 R Gupta 37  G Singh 3/31
Greystanes Sportsground 
SMCA 7th Division One-Day SF 17 Aug 19 Victorious Secret B
134 U Tharaka 32 O Perera 30  A Masood 3/7 Sa Khan 2/14
def by Chatswood Gypsies E
6/137 S Haq 40* K Masood 30  A Amir 2/28
Moore Park 4 
SMCA 13th Division One-Day 7 3 Aug 19 Chatswood Gypsies I
65  D Jain 3/14 P POSINASEETTI 2/5 AV Ganesan 2/18
def by Pitch Smashers
0/68 A Asokan 39* N Fatode 27*  
Johnstone Reserve, Revesby 
SMCA 1st Consolation Division One-Day 2 17 Aug 19 Chatswood Gypsies C
73  D Mahadevan 3/2 R Muthusamy Krishnasamy 3/19
def by Winter Stars
3/75 D Mahadevan 25*  
Vale Of Ah Reserve (Oval 3) 
SMCA 2nd Consolation Division One-Day 2 17 Aug 19 Chatswood Gypsies I
198  V Purohit 3/25 P Kotagiri 2/32
def by Chatswood West
7/325(cc) P Brazel 140*  
Burwood Park 

Facebook